Příspěvky

Pomůcka k uspání

Když se narodí dítě, vše je nové. Nový denní a noční režim. Ne vždy, je děťátko v pohodě. Proto existují různé pomůcky k uspání a k relaxaci. Jednou ze šikovných pomůcek je tzv. vibrační lehátko.
miminko s chrastítkem

Druhy lehátek

První typem jsou lehátka klasická. Jsou nejjednodušší, bez jakýchkoliv funkcí. Musíte tedy vlastní činností rozhýbat lehátko. Tyto lehátka jsou cenově dostupná a jsou nejlevnější ze všech druhů. Dalším typem lehátek, jsou lehátka houpací. Stačí pomocí tlačítka zapnout lehátko a děťátko se samo houpat. Tyto lehátka jsou zpravidla na baterie, které je ovšem nutné dokupovat. Vylepšená lehátka mají včetně houpání také zabudované vibrace. Děťátko tato funkce zpravidla ukolébá a uspí.
Pak už existují i luxusní lehátka, která jsou polohovací i natáčecí. Za ty už je ale nutné připlatit. Cena se pohybuje kolem tří tisíc. Zpravidla už jsou dobíjecí. Vylepšená lehátka mají i stříšku. Není proto problém, vzít lehátko včetně děťátka na zahradu.
Houpací lehátka už mají také na výběr z různých dětských melodií. Aby se miminko dostatečně zabavilo, jsou zde zavěšená různobarevná zvířátka pro vnímavost a zabavení.
Na trhu už existuje široká barevná škála lehátek. Na své, si proto přijdou maminky holčiček i chlapečků.
věšení oblečení

Správný výběr

Pokud se chystáte kupovat lehátko, měli byste si ujasnit několik věcí. V první řadě je nosnost. Čím větší je nosnost lehátka, tím lépe. Dále se zaměřte na polohovatelnost lehátka. Čím větší děťátko je, tím se chce více rozhlížet. Rozhodněte se, kolik chcete investovat a zda má vůbec cenu, dávat vyšší investici za lehátko, když ho využijete na poměrně krátký čas. Koukejte i po kvalitní značce a nechejte si v obchodě poradit. Výborné zkušenosti mají také maminky v diskuzích na internetu.

Jak používat lehátko

Tyto lehátka je vhodné používat pouze občas. Tedy ve většině případů je vhodná 1 hodina denně. Pokud by miminko strávilo více času v lehátku, může to být kontraproduktivní. Může mu to uškodit – brzdit ve vývoji. Lehátko bude mít využití pro miminko od narození do cca půl roku, než se začne plazit.
Pokud si maminka tedy bude chtít pověsit prádlo nebo uvařit, je houpací lehátko vhodným pomocníkem.